Lab works 2: Світлодіод
Мета роботи
Знайомство з принципами розробки найпростіших електронних схем на базі макетної плати
Завдання роботи
Інструменти для виконанню роботи
1.Комп'ютер з підключенням до мережі Internet.
2.Плата Arduino з USB виходом (наприклад, Arduino Leonardo).
3.Макетна плата для беспаечное монтажу.
4.Світлодіод.
5.Резистор на 220 Ом.
6.Провід.
Теоретична частина
Цифрові Піни на мікроконтролерах Arduino можуть працювати в трьох режимах: INPUT, INPUT_PULLUP і OUTPUT.
У режимі OUTPUT можна програмно встановлювати на піне цифровий сигнал за допомогою функції digitalWrite. Для установки рівня використовуються зумовлені константи HIGH і LOW. Прийнято, що HIGH позначає високий уровени напруги (3.3 або 5 вольт в залежності від робочої напруги плати), а LOW - низький (близько 0). При цьому можливе харчування пристроїв зі споживанням струму до 40 мА.
У режимі INPUT можна подавати цифровий сигнал на пін і програмно зчитувати його в мікроконтролері за допомогою функції digitalRead. При зчитуванні логічного значення буде отримано значення HIGH, якщо рівень поданого на пін напруги вище 2 вольт для 3.3 вольтової плати і 3 вольт для 5 вольтової плати. Для установки режиму роботи цифрового Піна використовується функція pinMode.
Завдання: описати, як працює і для чого потрібен режим INPUT_PULLUP
Для розробки простих електронних схем часто використовуються макетні плати. Вони бувають двох основних видів - для пайки і для безпажчного монтажу.
Виконання роботи
Розробка скетчу для миготіння светодиодом Церез цифровий пін №4 на платі Arduino
Створюємо новий скетч (Файл -> Новий або кнопка) і зберігаємо його з назвою Led (Файл -> Зберегти або кнопка). Перевіряємо, що обрана правильна плата і порт.
Для управління світлодіодом через цифровий пін потрібно виконати дві дії:
pinMode(4,OUTPUT);
digitalWrite(4,HIGH);
delay(1000);
digitalWrite(4,LOW);
delay(1000);
Завдання: перерахуйте функції стандартної бібліотеки для роботи з часом з описом їх роботи (в тому числі використовувану в скетчі функцію delay)
Збірка схеми з світлодіодом на макетної платі
Для того, щоб блимати світлодіодом, потрібно зібрати схему, в якій світлодіод підключений послідовно з резистором на 220 Ом, щоб не спалити світлодіод.
Зберіть схему:
Завантажте скетч на плату, переконайтеся, що світлодіод блимає. Якщо він не блимає, спробуйте перевернути його (поміняти місцями ніжки).
Для довідки: для розробки схем підключення модулів до Arduino зручно використовувати безкоштовну програму Fritzing
Додаткове завдання: доопрацювати схему і скетч, додавши кнопку так, щоб світлодіод запалювався при натисканні на кнопку і гас при її відпусканні
Додаткове завдання: доопрацювати схему і скетч, додавши кнопку так, щоб світлодіод при натисканні на кнопку перемикав стан (горить <-> Негору)